Previous comp Next comp
Share comp results

Oulu Junnu Open-kisat -22

2022-11-20

Competition type: ifsc_2018_bouldering

The comp is based on tops and bonuses based on IFSC 2018 rules. First results are based on tops, then bonuses. After that tries to top and tries to bonus counts.

The competition belongs to the collowing cups

Youth A pojat

Standing Name Tops Points
1. Taavetti Rautio 21
522.4
21t21z 27t27z
2. Pyry Björk 19
476
19t20z 21t20z
3. Joel Marjamaa 9
244
9t16z 10t21z
4. Aarni Kantola 6
155
6t8z 7t11z
 

Youth A tytöt

Standing Name Tops Points
1. Rosalia Heinonen 3
83.4
3t6z 3t7z
 

Youth B pojat

Standing Name Tops Points
1. Konsta Guttorm 16
412.5
16t21z 20t26z
 

Youth B tytöt

Standing Name Tops Points
1. Ida Bauer 12
304.4
12t14z 17t17z
2. Nelli Niinimäki 6
154.5
6t8z 14t16z
3. Milla Leinonen 4
102.6
4t5z 5t5z
4. Helga Viinamäki 3
74.7
3t3z 4t3z
 

Youth C pojat

Standing Name Tops Points
1. Eemeli Rytkönen 20
500.7
20t21z 24t23z
2. Benjami Jämsén 18
450.6
18t19z 24t25z
3. Enrik Juntunen 11
288.1
11t16z 15t20z
4. Aleksi Lehtiniemi 7
179.8
7t9z 11t13z
5. Veeti Väisänen 5
133.2
5t8z 5t9z
6. Veli Harju 4
101.8
4t5z 13t7z
7. Nils Berglund 3
77.4
3t4z 6t7z
 

Youth C tytöt

Standing Name Tops Points
1. Pinja Antikainen 16
400.6
16t17z 25t22z
2. Elea Leppänen 5
130.1
5t7z 9t10z
3. Charlotta Johansson Palmgren 4
116.5
4t10z 6t16z
4. Inari Saarinen 3
86.1
3t7z 4t10z
5. Oili Savilampi 3
80.6
3t5z 5t5z
6. Saima Selin 2
52.3
2t3z 3t8z
7. Lucia Bendas 1
25
1t1z 1t1z
7. Aini Kohtala 1
25
1t1z 1t1z
 

Youth D pojat

Standing Name Tops Points
1. Lenni Kuusisto 9
229.8
9t11z 11t13z
2. Aarni Saarinen 9
226.9
9t10z 12t11z
3. Velho Matikainen 8
204.9
8t10z 10t12z
4. Ukko Hautala 8
199.1
8t8z 10t9z
5. Alexandr Chechulov 7
186
7t11z 8t11z
6. Elias Malinen 5
133.2
5t8z 6t9z
7. Pessi Harju 3
89.3
3t8z 3t8z
8. Gustav Berglund 3
83.4
3t6z 3t7z
9. Niilo Heikkinen 1
30.8
1t3z 1t3z
 

Youth D tytöt

Standing Name Tops Points
1. Vilma Andersson 10
254.8
10t12z 10t13z
2. Nour Kuhl Lundgren 9
232.7
9t12z 10t14z
3. Tilda Räsänen 9
229.9
9t11z 10t12z
4. Inari Peltonen 8
198.9
8t8z 12t11z
5. Ella Juntunen 7
183.1
7t10z 8t10z
6. Eevi Olkkonen 4
108.4
4t7z 4t7z
7. Lotta Lilja 4
105.5
4t6z 4t6z
8. Aino Asplund 4
105.4
4t6z 5t7z
9. Anni Tanner 3
92.1
3t9z 3t10z
10. Tuuli Lohiniva 2
61.4
2t6z 2t7z
4. Cecilia Johansson Palmgren 0
0
0t0z 0t0z
 

Minijunnut pojat

Standing Name Tops Points
1. Noah Täubel 14
347.5
14t14z 26t22z
2. Veeti Piirala 7
183.1
7t10z 7t10z
3. Rasmus Ahonen 4
105.4
4t6z 5t7z
4. Onni Kuru 2
64.2
2t7z 2t9z
5. Touko Katvala 2
55.7
2t4z 2t4z
6. Alpi Hirsimäki 1
36.6
1t5z 1t5z
4. Kaapo Vehkala 0
0
0t0z 0t0z
 

Minijunnut tytöt

Standing Name Tops Points
1. Peppi Jurvelin 5
135.9
5t9z 5t12z
2. Lumi Marttila 4
102.6
4t5z 4t5z
3. Sylvia Huusko 3
80.6
3t5z 4t5z
4. Venla Suorsa 1
25
1t1z 1t1z
4. Enni Pienipaavola 0
0
0t0z 0t0z
5. Aamu Marttila 0
0
0t0z 0t0z
 
Powered by Problemator © 2008 - 2022.